Image

Lai palīdzētu visiem topošajiem un esošajiem uzņēmējiem nodibināt un attīstīt e-Uzņēmumu, Citadele un Ekonomikas ministrija 19. maijā no plkst. 10.00 līdz 11.30, “Strādā jebkur” jeb #DomāDigitāli iniciatīvas ietvaros, organizē bezmaksas vebināru – “Kā nodibināt e-Uzņēmumu: no A līdz Z”.

 19. maijā no plkst. 10.00 līdz 11.30 vebinārs būs skatāms www.leta.lv portālā, Citadeles, LIKTA un Ekonomikas ministrijas Atbalsts uzņēmējiem Facebook kontā.

“Ārkārtas situācija saistībā ar koronavīrusa “Covid-19” izplatību ir mainījusi ikviena Eiropas iedzīvotāja un uzņēmēja ikdienas ritmu, nosakot nepieciešamību strādāt, mācīties un sazināties attālināti, aktīvi izmantojot visdažādākās digitālās platformas un tehnoloģijas. Digitālā transformācija un mūsdienīga pieeja problēmu risināšanā ir viens no veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatiem. Laikā, kad komercdarbības veikšanai fiziska atrašanās vieta ir mainīgs aspekts, ir būtiski veicināt e-komercijas izaugsmi un sabiedrības digitālo prasmju līmeņa celšanu,”

 – saka Jānis Vitenbergs, ekonomikas ministrs.

Vebinārā ALTUM, LIAA, LVRTC, Valsts ieņēmumu dienesta, Uzņēmuma reģistra, interneta veikala 220.lv un bankas Citadeles eksperti stāstīs, kā nodibināt savu uzņēmumu un digitālajā komercijā integrēt klientu maksājumus, e-Identitāti un eParakstu, kur saņemt finansējumu savām idejām, kā arī sniegs citus noderīgus padomus ceļā uz komercijas attīstīšanu internetā.

Vladislavs Mironovs, Citadeles valdes loceklis:

“Līdz ar fiziskās distancēšanās pasākumu ieviešanu e-komercija piedzīvo strauju attīstību, un klienti ir arvien atvērtāki iepirkšanās paradumu maiņai. Ieguldīšana e-komercijas attīstīšanā nav tikai īslaicīgs krīzes risinājums, tā ir ilgtspējīga investīcija nākotnē. Citadele kopā ar katru klientu meklē tam piemērotākos risinājumus gan e-komercijas attīstīšanai, gan finansēšanai, tāpēc šobrīd mūsu klienti, mazie un vidējie uzņēmumi, īpaši novērtē piedāvātās ALTUM portfeļgarantijas, kas nepieciešamo finansējumu padara vēl pieejamāku.”

Viens no būtiskajiem faktoriem, kas veicina e-komercijas attīstību, ir sabiedrības digitalizācijas līmenis, uzņēmēju zināšanas un kompānijas uzticamība. Centrālā Statistikas pārvalde (CSP) noskaidrojusi, ka vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju kaut reizi iepirkušies kādā interneta veikalā. Tomēr redzams, ka lielo vairumu peļņas no Latvijas iedzīvotāju pirkumiem internetā saņem ārzemju e-komersanti, kamēr mūsu pašu uzņēmēji aizvien piesardzīgi raugās e-biznesa virzienā.

Raimondas Žilēnas, 220.lv tirdzniecības platformas Marketplace vadītājs uzsver, ka ārkārtējā situācijā vietējiem uzņēmējiem ir jādomā, kā veidot savu biznesa stratēģiju – pieņemt jaunus lēmumus un izmantot mainīgos klientu paradumus.

Īsā laika posmā no vienkārša e-komercijas dalībnieka esam kļuvuši par būtisku posmu Baltijas valstu ekonomikā. Pateicoties jau izveidotai platformai, kas darbojas Baltijas tirgū, mēs vietējiem uzņēmējiem nodrošinām iespēju turpināt attīstīt biznesu arī šajos sarežģītajos apstākļos. Protams, uzņēmumi paši var izstrādāt un attīstīt savas tīmekļa vietnes, taču mūsu pieredze rāda, ka, lai veicinātu pārdošanu, ar vizuāli pievilcīgu e-veikalu vien būs par maz. Šajā gadījumā mēs piedāvājam vienkāršu risinājumu – aicinājumu pievienoties jau izstrādātai platformai ar pastāvīgu klientu plūsmu, kā arī izmantot veiksmīgus esošos mārketinga rīkus, loģistikas pakalpojumus un klientu servisu,”

 – saka Raimondas Žilēnas.

Vebināra darba kārtība:

10.00- 10.10 Vebināra atklāšana

  • Raimonds Aleksejenko, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks
  • Uzņēmēja stāsts: Kārlis Dambergs, Āgenskalna tirgus un Kalnciema kvartāla tirgus īpašnieks

10.10- 10.20 Anete Pētersone, Uzņēmumu reģistra valsts notāre – Dibināt uzņēmumu attālināti ir ērti un mūsdienīgi

10.20- 10.30 Raimondas Žilēnas, 220.lv (Pigu Grupa) tirdzniecības platformas Marketplace vadītājs – „Internetā nav karantīnas! Marketplace kā biznesa iespēja” (angļu valoda)

10.30- 10.40 Diāna Blūma, VID Nodokļu pārvaldes Klientu apkalpošanas daļas vadītāja – Ar ko jārēķinās, īstenojot e-komerciju?

10.40- 10.50 Kārlis Siliņš, LVRTC ePakalpojumu daļas vadītājs – e-Identitāte un eParaksts digitālajā komercijā

10.50- 11.00 Ivo Ansbergs, Citadeles karšu pieņemšanas un bankomātu pakalpojumu servisu vadītājs – Kā uzsākt maksājumu pieņemšanu internetā: īsi un praktiski padomi

11.00- 11.10 Kristians Pudans, ALTUM mārketinga vadītājs – Atbalsta iespējas biznesa uzsācējiem un uzņēmējiem: kāds finansējums pieejams e-komercijas ieviešanai, digitalizācijai un efektivitātes uzlabošanai

11.10- 11.20 Vladislavs Mironovs, Citadeles valdes loceklis – Kādi ir veiksmīgas banku un uzņēmēju sadarbības priekšnosacījumi

11.20- 11.30 Gints Reķēns, LIAA pārstāvis un Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs –  Biznesa inkubatori – pirmais saskarsmes punkts uzņēmējdarbības uzsākšanai

 

Papildu informācija:

Kristīne Mennika

Korporatīvās komunikācijas vadītāja

AS “Citadele banka”

Tālr. 26528533

E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv

www.citadele.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk