Image

Puse no studentiem un jaunajiem pieaugušajiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem neseko līdzi saviem ikdienas izdevumiem, turklāt 7 % nopietnu stresu rada spēja apmaksāt savus ikmēneša rēķinus, secināts bankas Citadele veiktajā pētījumā par jauniešu finanšu paradumiem Latvijā.

Regulāri saviem izdevumiem līdzi seko aptuveni katrs otrais students un jaunais pieaugušais, kamēr 38 % atzīst, ka tēriņiem seko, tomēr īpašu uzmanību tiem nepievērš. Respondentu vidū 7 % atklāj, ka neseko līdzi izdevumiem un tērē naudu, kamēr tā ir pieejama, savukārt 5 % bijis grūti raksturot savu izdevumu monitoringu un tā biežumu.

Vērtējot, cik lielu stresu rada dažādas ar finansēm saistītas situācijas, vairums jeb 52 % kā nopietnāko stresa situāciju min darba vai regulāru ienākumu pazaudēšanu, un vēl 42 % atzinuši, ka nopietnu satraukumu rada situācijas, kad negaidīti beidzas nauda.

Tāpat pētījumā secināts, ka 38 % jauniešu nopietnu stresu rada nepieciešamība aizņemties naudu, un aptuveni katrs ceturtais kā satraucošas vērtē situācijas, kad rodas negaidīti tēriņi, piemēram, par veselību, transportu u.tml. vai arī brīžus, kad nepieciešams sākt tērēt uzkrājumus.

Pietiekami lielai daļai jauno pieaugušo un studentu, proti, 7 % nopietnu stresu rada ikmēneša rēķinu apmaksas process.

“Viens no ieteikumiem, kā sevi disciplinēt un izvairīties no situācijām, kad nauda beidzas, ir uzkrāt drošības spilvenam un neparedzētiem izdevumiem. Tam var izmantot gan krājkontu, kur līdzekļi stāv nošķirti no ikdienas tēriņu konta, gan padomāt par tādiem ilgtermiņa uzkrājumiem kā uzkrājošā dzīvības apdrošināšana, kas ļauj iekrāt izglītībai, mašīnas pirmajai iemaksai vai jebkuram citam mērķim,”

teic bankas Citadele grupas uzņēmuma “CBL Life” valdes priekšsēdētāja Anna Fišere-Kaļķe.

Pētījumu par bērnu finanšu paradumiem banka Citadele veica 2021. gadā sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat, tiešsaistē aptaujājot 610 bērnus, jauniešus un jaunos pieaugušos vecumā no 12 līdz 29 gadiem.

 

Par banku Citadele

Banka Citadele misija ir modernizēt banku nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Banka Citadele ir otrā lielākā banka Latvijā pēc aktīviem un kredītportfeļa apjoma biznesa klientiem. 2021. gadā Baltijā jaunos aizdevumos Citadele izsniedza 1.1 miljardus eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.7 miljardus, savukārt, depozītu apjoms uz 2021.gada beigām veidoja 3.8 miljardus eiro.

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram,  mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Banka Citadele pirmā Baltijā sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem.

Bankas Citadele grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

 

Papildu informācija:
Kristīne Mennika
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 26528533           
E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
www.citadele.lv

 

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk