Image

Pandēmijas ietekme un attālināto pakalpojumu pieejamības attīstība veicinājusi Latvijas iedzīvotāju digitālos paradumus vismaz reizi mēnesī internetā iepērkas vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju, kuri ikdienā lieto internetu. Turklāt visbiežāk tiešsaistē iepērkas sievietes, un visiecienītākais laiks pirkumu izdarīšanai ir nedēļas nogales, secināts universālā tiešsaistes maksājumu pieņemšanas risinājuma Klix veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā.

Katrs ceturtais jeb 25 % Latvijas iedzīvotāju, kuri ikdienā lieto internetu, atklāj ka attālināti iepērkas vairākas reizes mēnesī, savukārt vēl 20 % norāda, ka to dara vienreiz mēneša ietvaros. 7 % tiešsaistē preces iegādājas ik nedēļu, un vēl 5 % – vairākas reizes nedēļā, secināts aptaujā.

Starp Baltijas valstu iedzīvotājiem visvairāk iepirkšanos tiešsaistē iecienījuši Lietuvā, kur pirkumus internetā vismaz vienu reizi mēnesī veic 67 % respondentu, kamēr Igaunijā “online” iepirkšanās ik mēnesi ir aktuāla 55 % sabiedrības.

Latvijā un Lietuvā visbiežāk, proti, vairākas reizes nedēļā pirkumus internetā veic sievietes vecumā no 30 līdz 39 gadiem, savukārt Igaunijā aktīvākās ir dāmas vecumā no 50 līdz 59 gadiem.

“Tirgotājiem par savu klientu paradumiem būtu jāzina pēc iespējas vairāk, jo kvalitatīvi dati ir nozīmīgi, it sevišķi, tirgojot preces un pakalpojumus tiešsaistē. Dati tirgotājiem parāda, kurā laikā efektīvāk uzrunāt savu auditoriju, pielāgojot tam komunikāciju un pakārtojot pārējos resursus. Mūsdienu pircējs ir mobils un var iepirkties jebkur – arī sabiedriskajā transportā,  pie friziera vai sastrēgumā, tāpēc  svarīgi piedāvāt ātru un ērtu apmaksas rīku, lai klientam katru reizi nav jāvada savas bankas kartes dati. Tam lieliski noderēs Klix – universālais tiešsaistes maksājumu pieņemšanas risinājums,”

atklāj Vladislavs Mironovs, bankas Citadele valdes loceklis stratēģijas realizācijas, digitālās un biznesa attīstības jautājumos.

Latvijas iedzīvotājiem iecienītākais laiks tiešsaistes pirkumu veikšanai ir nedēļas nogales, kad iepirkties izvēlas teju katrs piektais jeb 17 % respondentu. Vēl 15 % iepērkas darbadienu vakaros, un aptuveni katrs desmitais jeb 11 %  –  darba laikā, kad aktuāls pusdienu pārtraukums vai atpūtas pauze. Zīmīgi, ka iepirkšanās darba laikā raksturīgāka cilvēkiem vecumā no 18 – 39 gadiem.

Ik pa pāris mēnešiem Latvijā pirkumus internetā veic 23 % iedzīvotāju, savukārt 20 % atzinuši, ka dara to vēl retāk. Latvijā un Lietuvā internetā retāk iepērkas vīrieši vecumā no 60 līdz 74 gadiem, savukārt Igaunijā mazaktīvākās ir šīs vecuma grupas sievietes, noskaidrots aptaujā. 

Baltijas iedzīvotāju aptauju par iepirkšanās paradumiem tiešsaistē Citadele Klix sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat veica 2022. gada aprīlī, tiešsaistē aptaujājot vairāk nekā 700 respondentus katrā valstī vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Klix ir bankas Citadele paspārnē radīts universāls tiešsaistes maksājumu pieņemšanas risinājums, kas jau pieejams vairāk nekā 500 interneta veikalos Baltijā.

 

Par banku Citadele

Banka Citadele misija ir modernizēt banku nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Banka Citadele ir otrā lielākā banka Latvijā pēc aktīviem un kredītportfeļa apjoma biznesa klientiem. 2021. gadā Baltijā jaunos aizdevumos Citadele izsniedza 1.1 miljardus eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.7 miljardus, savukārt, depozītu apjoms uz 2021.gada beigām veidoja 3.8 miljardus eiro.
Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram,  mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Banka Citadele pirmā Baltijā sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem.
Bankas Citadele grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

 

Papildu informācija:
Kristīne Mennika
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS “Citadele banka”
Tālr. 26528533           
E-pasts: Kristine.Mennika@citadele.lv
www.citadele.lv

 

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk