Image

Zemnieku saimniecība “Upmaļi”, kas atrodas Iecavas novadā, vienojusies ar Swedbank par sadarbību, lai ieguldītu jauna dārzeņu apstrādes ceha un noliktavas izveidošanā. Ieguldot pusmiljonu eiro, “Upmaļi” palielinās mazgāto un mizoto dārzeņu produkcijas piedāvājumu vietējiem un eksporta klientiem.

Z/S ”Upmaļi” dibināta 1992.gadā un kā ģimenes uzņēmums attīstījies svaigo dārzeņu audzēšanas un tirdzniecības segmentā. Sākot savu saimniecisko darbību ar pāris siltumnīcām, saimniecība spējusi izaugt līdz modernam uzņēmumam, kurā ne tikai paplašināts saražotās produkcijas sortiments, bet arī palielinātas ražošanas apmērs. Saimniecība audzē svaigos dārzeņus 100 hektāru platībā.

“Saimniecība “Upmaļi” pierāda, ka Latvijas laukos ir liels biznesa potenciāls. Šī saimniecība ilgus gadus ir saimniekojusi un attīstījusies tikai paļaujoties uz sevis nopelnīto. Tagad, spītējot Covid-19 radītajai nenoteiktībai, “Upmaļi” ir gatavi spert nākamo soli un ne tikai izmantot dažādu fondu līdzfinansējumu, bet arī piesaistīt banku kapitālu, lai straujāk investētu attīstībā. Šī saimniecība ir pierādījums tam, ka mazais un vidējais bizness ir ekonomikas mugurkauls.”

– uzsver Lauris Mencis, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Latvijā.

Z/S “Upmaļi” audzē kartupeļus, burkānus, sīpollokus un dilles. Lielākoties izaudzētā produkcija tiek realizēta vietējā tirgū – vietējos tirdziņos un arī lielākajos Latvijas lielveikalos. Tāpat daļa izaudzētā tiek eksportēta uz tuvākajām kaimiņvalstīm.

“Saimniecības viens no mērķiem vienmēr ir bijis varēt izaudzēt vietēju pārtiku vietējam tirgum. Turklāt līdz ar lielāku pieprasījumu pēc tieši mazgāto un jau mizoto dārzeņu sortimenta, saimniecības lēmums ieguldīt tālākā attīstībā labvēlīgi atsauksies arī uz vietējo darba tirgu. Augot pieprasījumam pēc dārzeņiem, vietējiem iedzīvotājiem palielinās darba iespējas vietējās saimniecībās.”

– stāsta Vadims Dernovojs, zemnieku saimniecības vadītājs.

Sadarbībā ar Swedbank iegūtais finansējums izmantots jaunas dārzeņu noliktavas un apstrādes ceha iekārtošanā. Investīcijas ļaus attīstīt dārzeņu pirmapstrādes procesu, kas ievērojami palielina produkcijas apjomu un kvalitāti. Nākamais investīciju projektu mērķis ir uzbūvēt jaunu saimniecības bloku un iegādāties modernāku dārzeņu fasēšanas līniju kā arī atjaunot bunkurus dārzeņu uzglabāšanai.

RU: К/х Upmaļi вкладывает полмиллиона евро в создание цеха обработки и фасовки местных овощей

Papildu informācijai:

Jānis Krops
Swedbank Mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381
janis.krops@swedbank.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk