Image

Neskatoties uz jaunu auto piegāžu izaicinājumiem, elektroauto skaits uz Latvijas ceļiem turpina pieaugt.  Swedbank līzinga dati rāda, ka šī gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, par 26% pieaudzis pieprasījums pēc finansējuma videi draudzīgo auto iegādei jeb auto ar zemu vai vidēju CO2 emisiju daudzumu (līdz 130 g CO2/ km). Teju katrs ceturtais iegādāts ar valsts atbalstu un kopā to ir 157 auto,  lielākā daļa (92%) no tiem ir jauni elektroauto. Starp pirktākajiem spēkratiem ierindojas tādi auto modeļi kā Cupra Born, Nissan Leaf un Hyundai Ioniq/Ioniq5.

“Pieprasītāko auto modeļu izvēle pēdējos mēnešos saistīta ar transportlīdzekļu pieejamību un to piegādēm, kas šogad bijis izaicinājums ikvienam auto tirgotājam un pircējam. Līdz ar Cupra Born auto modeļa laicīgu rezervāciju uz atbalsta programmas sākumu un ražotāja iespējām jaunos auto piegādāt ātrāk nekā konkurentiem, pēc Swedbank datiem, pēdējo mēnešu laikā iedzīvotāju izvēle veikta par labu šim modelim, tomēr pieprasījums joprojām ir augsts arī Nissan Leaf, kas ilgstoši ieņēmis līdera pozīcijās šajā segmentā,”

stāsta Sergejs Romaņuks, Swedbank auto finansēšanas jomas vadītājs.

Valsts atbalsts elektroauto iegādei vēl pieejams 8 miljonu eiro apmērā

Kopumā līdz šī gada oktobrim jauna vai mazlietota elektroauto vai ārēji lādējama hibrīdauto iegādei valsts atbalstu rezervējuši un izmantojuši 457 iedzīvotāji ar kopējo saņemto finansējumu 1,92 miljonu apmērā. Vidējais mēneša maksājums līzingam par videi draudzīga tipa auto iegādi ar valsts atbalstu šogad ir aptuveni 380 eiro mēnesī, liecina Swedbank dati.

“Redzam, ka savām ikdienas gaitām elektroauto izvēlas gan ģimenes kā vienīgo vai otro auto, gan jaunie speciālisti. Tomēr situācija auto tirgū joprojām ir neskaidra. Nereti uz jaunu elektroauto rindā jāgaida pat 12 mēnešus, taču valsts atbalsta programmas termiņš pašlaik ir līdz nākamā gada 31. decembrim, un vēl pieejamais finansējums ir vairāk nekā 8 miljoni eiro. Ja programma netiks pagarināta, tiem iedzīvotājiem, kuri savus videi draudzīgos auto pasūtīs tikai nākamā gada sākumā, jārēķinās ar izaicinājumiem valsts atbalsta saņemšanā,”

atzīmē Sergejs Romaņuks.

Jau ziņots, ka atbalsta programmas ietvaros viena jauna elektromobiļa iegādei atbalsta apjoms ir 4500 eiro, savukārt lietota elektromobiļa un jauna ārēji lādējama hibrīdauto iegādei atbalsta apjoms ir 2250 eiro. Ar valsts atbalstu pašlaik iespējams izvēlēties starp 521 dažādiem auto modeļiem, iegādājoties to no 58 apstiprinātajiem auto tirgotājiem. Lētākā jauna modeļa cena ir 9 250 eiro bez PVN, bet vidējā cena – 38 809 eiro bez PVN.

 

RUS: В топе самых покупаемых электромобилей новый лидер – Cupra Born; спрос на дружественные к среде автомобили вырос на 26%

 

Papildu informācija:
Jānis Krops
Swedbank mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381
janis.krops@swedbank.lv

Saistītās ziņas

test wysiwyg
02.05.2024.

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Dokumenti

Dokumenti - 0
Pages - 0

Skatīt vairāk